Повернення іменитої тактичної стрілянки у вигляді Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege проходить з гучними вибухами, нескінченною стріляниною, тотальною руйнацією і пречудовим командним ігроладом. Найкращий загін спеціального призначення знайшов більш ніж гідне продовження. Вступай до лав хоробрих хлопців і покажи терористам, як працюють професіонали з Rainbow Six!
Режими та веселощі
У грі вас вітає режим «Ситуації». Це ланцюжок тренувальних випробувань, які підготують до того, що діятиметься далі. І якщо зазвичай туторіал у стрілянках ми намагаємося пропустити, щоби заощадити час — у цьому проекті пройти навчання варто. Воно не веде нас за руку, а просто демонструє різні ситуації, які реалізовані в мережевому режимі, а гравцеві пропонується пройти епізод і при цьому виконати низку додаткових умов, за які нагородять віртуальною валютою.
Другий режим — це «Полювання на терористів» — своєрідна заміна самітної-кампанії. Тобто кооперативний режим для битви проти комп’ютерного опонента. Можна обрати рівень складності, дозволяється підібрати команду або піти боротися самотужки, а далі гра сама згенерує „смугу перешкод“, яку можна буде подолати. У цьому режимі я зависав найбільше часу.
Ну і основний режим, заради якого слід купити цю гру, ясна річ, — багатокористувацький. Він пропонує нам почати казуальний матч або ж рангову гру. Правда, щоб отримати доступ до останньої, потрібно спершу розвинути свій профіль до 20 рівня, а це не скоро робиться.
Усі багатокористувацькі баталії виглядають дуже просто. Бій триває до 3 перемог, команди з 5 гравців по черзі повинні зіграти в обороні і нападі. Перемагає та команда, яка виграє 3 раунди (можна навіть не підряд).
Оборона чи напад?
У грі всього 5 країн і у кожної з них по 4 підрозділи. Але для того, щоб усі їх відкрити, доведеться або вкласти свої кровно зароблені гроші, або набивати ігрову валюту.
Спершу нам відкритий доступ тільки до стандартного солдата, але накопичивши ігрову валюту, ми можемо купити одного з 4 персонажів для кожної з 5 спецслужб, представлених у грі. 2 з них для атаки, 2 для захисту. Кожен Оператор пропонує різні унікальні особливості, що змінюють поведінку в бою — один ставить зміцнення для стін та дверей, непробивні руками і звичайними кулями, інший подає струм до металевих пасток, третій „бачить“ крізь стіни, четвертий глушить у певному радіусі навколо себе сигнали радіомаяків.
Також кожного персонажа можна окремо розвивати — його зброя відкрита відразу, а от різні модулі для неї і камуфляж вже купується окремо, тож потрібно буде фармити, щоб отримати і всіх героїв, і всі цікаві „фішечки“ для них.
Але не все купується за ігрову валюту. Розробники не лише під’єднали звичайний магазин, у якому є можливість заощадити собі час і скупитися за реальні гроші, а й відразу продають там камуфляж для зброї, який інакше ніяк у грі не отримати. Декого це може дратувати, адже узявши купу грошей за саму гру, розробники натякають вам витратити ще трішки на „фішечки“.
Графіка та оптимізація
Розробники серйозно підійшли до питання графічної складової і в підсумку ми отримали чудову і оптимізовану картинку.
У грі також присутні неймовірно добре промальовані відеоролики про кожного з персонажів, які просто захоплюють. Коли їх починаєш дивитися, завжди задаєшся питанням, а чому розробники ігор не створюють кілька годинні фільми за своїми іграми? Здається, у них вийшло би просто шикарно.
Про ігролад
Зараз ігролад тішить. Завдяки численним бета-тестам у грі велика частина гравців розуміє, що від них вимагається, і тих, хто псує гру всім навколо і паскудить будь-який матч, як це часто буває в тому ж CoD, майже немає. Зате є ті, хто готовий допомогти, підказати і пояснити — і кожен бій виглядає так, як задумували розробники. Це цікаве протистояння 2 команд, які використовують по-різному весь наявний у грі великий арсенал пристосувань і зброї. Словом, грати цікаво.
У грі з вами може статися безмежна кількість різноманітних ситуацій. Наприклад у мене був раунд, у якому потрібно було зберегти в живих заручника, що ховався у кімнаті. Ми з напарниками забарикадували стіни, розставили всюди пастки, та залізні перешкоди для ухиляння від ворожого вогню. Забули тільки про люк у нас над головами, а от ворог не забув, нам було дуже прикро програти в цій сутичці.
Для координації зі своїми напарниками у грі є voice-чат, але його якість бажає кращого. Тому якщо будете грати з друзями, користуйтесь Skype, Discord або чимось схожим.
Баталії в мультику доволі короткотривалі, я всього два рази бачив затяжний бій на 20-30 хвилин. Загалом все закінчується швидко, адже мапи невеликі, хоча це не заважає блукати по них довго, якщо ворог захотів сховатись.
Що ж до руйнувань на мапі, вони незначні — прострілюються стіни, вибиваються барикади, ламаються вікна. Зрівняти будиночок зі землею у вас, на жаль, не вийде, хоча це було б доволі цікаво, але зовсім не тактично. Штучний інтелект який присутній тільки у тренуваннях і кооперативному режимі, мало що може вам протиставити, хіба що задавати числом.
На решту
Попри спершу позитивні враження від Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, не можу сказати, що перед нами гра для кожного. Це специфічна мережева стрілянка, яка сподобається тим, хто хоче взяти участь у командних боях, де тактика буває найчастіше важливішою, ніж уміння влучно стріляти по будь-якій рухомій цілі. Якщо ви чекали саме такої гри — то вам обов’язково сподобається. Якщо ж ні — альтернативу знайти не складно.
Вдалося
- Любите мережеві стрілянки
- Командний гравець
Не вдалося
- Одинак
- Боїтесь терроризму
Жанри
Компанії
Платформи
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!